Świat z kajaka: Cykl wydarzeń na przystani w Jastrzębiu-Zdroju

Spis treści

Zanurz się w kajakowym świecie przy Przystani Kajakowej w Jastrzębiu-Zdroju! Cykl wydarzeń „Świat z kajaka” to nie tylko spływy i techniki wiosłowania. To przede wszystkim niezapomniane chwile przy ognisku, poezja śpiewana, a także okazja do zobaczenia niezwykłych fotografii z kajakowych wypraw. Chcesz poczuć magię kajakarstwa i spędzić czas w otoczeniu pasjonatów? Przyjdź i doświadcz niezapomnianych chwil na Przystani!

Przystań Kajakowa w Jastrzębiu-Zdroju wkrótce zamieni się w centrum kajakowego świata. W ramach cyklu „Świat z kajaka”, miłośnicy sportów wodnych oraz kultury zostaną zaproszeni na serię spotkań, które pozwolą spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w kajakowej kulturze, poznać historie innych pasjonatów i nauczyć się czegoś nowego. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który z pewnością przyciągnie zarówno doświadczonych kajakarzy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.

Już 23 września o godzinie 10.00 na Przystani Szymańcówka odbędzie się spotkanie z Sylwią Saternus, instruktorką kajakarstwa. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o jej doświadczeniach, a także podziwiać wystawę zdjęć Marcina Szymańca, które nawiązują do tematyki turystyki kajakowej. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. Po prelekcji wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym po rozlewiskach Szotkówki.

Poezja śpiewana przy ognisku

Wieczory na Przystani Kajakowej w Jastrzębiu-Zdroju będą pełne magii. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest na 1 października o godzinie 11.00. Tego dnia na Przystani Szymańcówka wystąpi zespół „Grupa bez daty ważności”, który zagra poezję śpiewaną w klimacie krainy łagodności. Po koncercie organizatorzy zapraszają na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Będzie to doskonała okazja, aby w nieformalnej atmosferze podyskutować o kajakarstwie, podróżach i poezji. Jednym z głównych punktów programu będzie wieczór poezji śpiewanej przy ognisku. Uczestnicy będą mieli okazję wsłuchać się w utwory, które nawiązują do tematyki wodnej i przyrodniczej. W tle szum wody, śpiew ptaków i iskry unoszące się nad ogniskiem stworzą niepowtarzalny klimat. To będzie czas pełen refleksji, wspólnego śpiewu i integracji w otoczeniu przyrody.

Wystawa, prelekcje i spływy kajakowe po Szotkówce

Dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki kajakarstwa, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wystawa fotograficzna przedstawi piękno przyrody widzianej z perspektywy kajaka. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane, pochodzą od doświadczonych kajakarzy i ukazują nie tylko piękno polskich rzek, ale także trudności, z jakimi można się spotkać podczas spływów. Prelekcje poprowadzą eksperci, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą o najbardziej zapadających w pamięć momentach z wypraw. Dla chętnych przewidziane są również spływy kajakowe po rzece Szotkówce. To nie tylko okazja do praktycznego poznania technik wiosłowania, ale także możliwość zobaczenia okolicy z zupełnie innej perspektywy. Ostatnie z zaplanowanych spotkań odbędzie się 21 października o godzinie 10.00. Tego dnia Grzegorz Sypniewski i Dawid Wita z Jastrzębskiego Challengu opowiedzą o swoich podróżach kajakiem Odrą i Wisłą. Po prelekcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w kolejnym spływie kajakowym po rozlewiskach rzeki Szotkówki.

Cykl wydarzeń „Świat z kajaka” to propozycja nie tylko dla doświadczonych kajakarzy. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą poczuć bliskość z naturą, poszerzyć swoją wiedzę o kajakarstwie oraz spędzić czas w niezwykłej atmosferze. Przystań Kajakowa w Jastrzębiu-Zdroju na pewno przyciągnie tłumy. Organizatorzy dbają o to, by każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i wrócić do domu z bagażem niezapomnianych wspomnień.

Powiązane artykuły